Orhangazi Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Orhangazi Ziraat Odası > Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Hasan CEVİZLİDERE
Orhangazi Ziraat Odası Başkanı


1961 yılında Orhangazi’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Orhangazi Lisesinde tamamladı. 1983-1984 yılları arasında Marmarabirlik’te memur olarak işe başladı. 1985-1996   yılları arasında tarımla uğraştı. 1996-2001 yıllarında bankacılık, 2001-2009 yılları arasında ise özel sektörde çalıştı. 2009 yılı Haziran  ayında emekli oldu. 2011 yılı Şubat ayı itibari ile seçildiği yönetim kurulu başkanlığına devam etmektedir.


YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER

Çeltik Komisyonu Üyesi

Afet Hasar Tespit Komisyonu Üyesi

Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu

İlçe Tahkim Kurulu Üyeliği

 

Devam eden görevleri

Yönetim Kurulu Başkanlığı


    Ziraat Odalarımızın değerli üyeleri, üretici dostlarımız;

Bu kurumlar için yola çıkarken; hep üzerine koymak, hizmeti arttırmak daha verimli daha kaliteli ürün yetiştirmek için 2011 yılında arkadaşlarla bunun sözünü vermiştik.

Geçen bu dört yıllık süremizde çiftçilerimize daha yakın olduğumuzu düşünüyorum. Bununla birlikte tarım danışmanlığı yetki belgesini alıp her yıl 150 adet çiftçimize danışmanlık hizmeti verdik. Son dört yılda yaşadığımız afetler çiftçimize çok zarar vermekte. Bununla birlikte raporlarımızı hazırlayıp bakanlık, milletvekillerimiz ve genel merkezimize sunumlarımızı yaptık. Yeni hizmet anlayışımızla birlikte 600 m2 kullanım alanı olan hizmet binamızı çiftçilerimize hediye ettik.  

  2015 yılı genel kurulda ikinci dönem yeni delegasyonumuzun teveccühü ile tekrar oda yönetim kurulunu almış bulunuyoruz. Önümüzdeki 4 yıllık sürecimizde geçmiş dönemin üzerine koyarak yeni hedefler belirleyerek üyelerimize hizmetlerimizi çoğaltmak istiyoruz. Genel merkezimizin girişimleriyle sistemimizi TARNET ile anlaşarak ZOBİS olarak değiştirmiş bulunuyoruz. Çalışanlarımız eğitimlerini tamamlayarak 2015 yılında alt yapıyı oluşturup 2016 yılı itibari ile tamamen entegre olarak otomasyon sistemine geçmiş bulunmaktayız. Programa dahil olarak tapu müdürlüğü TAKBİS, nüfus müdürlüğü MERNİS sistemlerini de kullanmaktayız. Bununla birlikte ÇKS kayıtlarına başlamış olduk. Geçiş süreci için çalışanlarıma tüm meclis üyeleri olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.                              

  Bundan sonraki yıllarda çiftçilerimize afetten uzak bol kazançlı ürünü bol ve kaliteli, aileleriyle birlikte huzurlu mutlu ve sağlıklı yıllar geçirmelerini diler saygılar sunarım.

                                                                                                                     

 

                                                                                                                      Hasan CEVİZLİDERE

                                                                                                                    Yönetim Kurulu Başkanı